Шкідливі звички для вашої спини

1. НЕПРАВИЛЬНА ПОЗА ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

Через неправильну позу за комп’ютером виникають болі в спині, формується неправильна постава. Також можуть виникнути слабкість і набряк китиці верхньої кінцівки (руки), тобто синдром «комп’ютерної миші».

 

Правильна поза: ноги і нижня частина спини під прямим кутом, ступні повністю на підлозі, зап'ястя на одному рівні з китицями верхніх кінцівок (рук), верхня частина екрану на рівні очей.

 

 

 

 

2. ШКОДА ВІД ДОВГОГО СИДІННЯ

Сидіння найбільш НЕ фізіологічне положення нашого тіла. Коли ми сидимо, на поперек здійснюється на 40% більше тиску в порівнянні з тим, коли ми стоїмо. Також застій крові у венах тазу і ніг призводить до геморою і варикозу, особливо при підігнутих ногах.

 

 

Щоб уникнути подібного необхідно робити зарядку щогодини.

 

 

3. ПІДНЯТТЯ ВАЖКИХ СУМОК

Важкі сумки призводять до асиметричного навантаження, виникнення викривлень спини. У дітей можуть призвести до появи сколіозу. Особливо коли носяться на одну сторону.

 

Максимально безпечна вага становить до 10% ваги вашого тіла. Важку вагу необхідно підіймати без різких ривків, з прямою спиною. Дітям до 13 років НЕ варто підіймати більше 3 кг загалом і по 1 кг на одну руку. Дітям до 18 років 5 кг загалом і по 2 кг на 1 руку. У дорослих при наявності болю чи захворювань спини не більше 3 кг загалом і по 1кг на руку.

 

 


4. НЕПРАВИЛЬНА ПОЗА УВІ СНІ

Кровопостачання мозку може порушуватися під час сну на животі з поверненою на бік головою, тому що пережимаються хребетні артерії. При цьому сон на високій подушці або без подушки також має небезпечні наслідки через неприродне зміщення шиї відносно хребта. Занадто м'який матрац і подушка не підійдуть людям з проблемами спини.

 

Для молодих людей і старших людей з болями в спині рекомендують напівжорсткі ортопедичні матраци, що повторюють природні вигини спини. Необхідно спати на боці на ортопедичній подушці, коли хребет і голова на одній лінії, руки лежать нижче плечей. Сон на спині також рекомендується, оскільки дозволяє розвантажити хребет.

 

5 ТРИВАЛИЙ ВІДПОЧИНОК ПЕРЕД ТЕЛЕВІЗОРОМ ТА ТЕЛЕФОНОМ

Такий вид дозвілля призводить до порушення постави, зайвої ваги і появи болю в спині і шиї через довге перебування в неприродних позах.

 

 

Скоротіть час перегляду та робіть розминку під час реклами. В налаштуваннях тлефону встановіть обмеження часу на використання соцмереж та ігор.

6 НЕСТАЧА ВОДИ

При нестачі води міжхребцевий диск позбавляється живлення, хребет втрачає еластичність, а потім і гнучкість.

 

 

Пийте більше води. Норма — це 40 мл на 1 кілограм маси тіла, близько 2 літрів в день.

 

 

7. ВІДСУТНІСТЬ ТРЕНУВАНЬ

Малорухливий спосіб життя шкодить суглобам, хребту і м'язам через погіршення кровообігу. Міжхребцеві диски втрачають еластичність, що може призвести до протрузії та гриж. Слабкий м’язовий корсет не тримає спину коректно.

 

Навіть якщо у Вас серйозні проблеми зі спиною, все одно необхідно займатися спеціальною лікувальною гімнастикою. Порадьтеся зі своїм лікарем, який вид навантаження підійде: плавання, біг, йога або заняття в тренажерному залі.

 

8 ПОГАНЕ ПОЛОЖЕННЯ АВТОКРІСЛА

Коли ми проводимо багато часу в автомобілі в неправильній позі, з часом розвиваються порушення в роботі опорно-рухового апарату.

 

Необхідно сидіти так, щоб спина була під прямим кутом до сидіння. Коли ви простягаєте руки вперед, зап'ястя повинні лежати на кермі, лікті повинні бути практично випрямлені.

 

9 ВИСОКІ ПІДБОРИ

Тривале носіння високих підборів призводить до розвитку поперечної плоскостопості, викривлення в поперековому відділі, артриту і варикозного розширення вен.

 

При вимушеному носінні незручного взуття, знімайте його кожні дві години і масажуйте стопи. Віддавайте перевагу взуттю, висота підборів якого не перевищує 5 см.

 

10 НАКОПИЧЕННЯ НЕГАТИВНИХ ЕМОЦІЙ

Гнів і стрес викликають м'язову напругу в спині. Напружені м'язи можуть порушити живлення міжхребцевих дисків, а також призвести до нестабільності хребців.

 

 

Поговоріть зі своїм лікарем про стрес і управління ним. Також перед фізичним навантаженням (йога, плавання, біг) необхідно робити вправи на розслаблення і звільнення від м'язових спазмів у спині.

 

 

 Дотримання цих правил покращить якість вашого життя та самопочуття.

© 2021-2024, Apelsin. All Rights Reserved